NATURAALSED MATERJALID

Vill
Looduslik vill on üks vaipade valmistamise ihaldatumaid materjale. Villased vaibad on väga vastupidavad ja sobivd suurepäraselt igapäevaseks kasutuseks. Villal on looduslikult mustust tõrjuv toime, mistõttu on seda lihtne puhastada. Vill on tulekindel ja säilitab oma kuju.

100% Uus-Meremaa vill
Naturaalne Uus-Meremaa lambavill on tavalisest lambavillast pikema kiuga ning seeläbi on sellest valmistatud lõng ja vaibad paremini töödeldavad, vastupidavamad kasutusele ja ajavad vähem villakut.

Viskoos
Viskoos on naturaalsest toorainest valmistatud materjal nagu tselluloos ja puuvill. Viskoos on väga pehme ja luksusliku läikega, mistõttu nimetatakse seda tihtipeale ka kunstsiidiks.

Tencel®
Jätkusuutlikke põhimõtteid järgides eükalüptist valmistatud antibakteriaalne materjal. Siidjalt pehme ja kauni läikega vaibad, mis on tänu oma pikale lõnga kiule väga vastupidavad igapäevasele kasutusele.

TEHISMATERJALID

Akrüül
Akrüül on tehislik villa imitatsioon. Taskukohasema hinnaga akrüülvaibad on väga pehmed ja villaga võrreldes on nende värvid kirkamad.

Polüester
Polüester on väga vastupidav ja kerge kaaluga tehismaterjal, seetõttu on selle materjali kasutamine tekstiili tootmises väga laialdaselt levinud. Tänu väga heale kvaliteedile on see materjal suurepärane valik vaipade valmistamisks. Polüestri kasutamise tulemusel valmivad väga pehmed ja ilusa läikega vaibad.

Polüpropüleen
Sünteetiline vill ehk polüpropüleen on tehismaterjal, valmistatud tihedalt kokku põimitud kiududest, pakkudest väga elavat läiget suures värvivalikus. Polüpropüleen on levinud vaibamaterjal tänu oma väga heale kuluvuskindlusele ja kuuma taluvusele. Samuti on see hinnatud materjal nende seas, kes on mõnele naturaalsele materjalile allergilised. Polüpropüleen on antisataatiline, mis tähendab, et see ei tõmba tolmu ligi ja on seeläbi lihtne hooldada.

Polüamiid
Polüamiid on üks tugevamaid ja vastupidavamaid tekstiilkiude. Polüamiidist valmistatkse näiteks transporditööstuses kasutatavat nailonit ja palju muud, mis nõuab suurt kulumiskindlust. Polüamiidist vaibad sobivad ka kõige karmimatesse oludesse.