SOOVITUSED PLEKKIDE EEMALDAMISEKS

Tegutse kiiresti!
Eemalda üleliigne mustus esmalt tolmuimejaga.
Kanna puhastusvahendit plekile, lase toimida ja eemalda plekk puhta, valge hästiimava rätiku või majapidamispaberiga.
Kasuta puhastusvahendit mõõdukalt.
Töötle plekki väljast sissepoole. Kasuta väikest pehmet valgete harjastega pesuharja.
Puhastamisel väldi lõnga tugevat hõõrumist. Hõõrumisel surutakse plekk veelgi sügavamale lõngakiu sisse. Samuti võib tugeva hõõrdumise tulemusena pind vildistuma hakata.
Üleliigne vedelik kuivata koheselt puhta hästiimava rätiku või majapidamispaberiga. Selleks võib kasutada fööni või ventilaatoreid, kuid väldi liigset otsest kuumust.
Korda toimingut kuni vaip on puhas.

NB! Väldi kokkupuudet niiske vaiba pinnaga, et vältida pinna kiiret uuesti määrdumist.
NB! Mööblit ei tohiks vaiba peale panna enne kui vaip on täiesti kuiv.
NB! Happeliste vedelike sattumisel vaibale töötle plekki esmalt puhta (ilma lisanditeta) veega.

IGAPÄEVANE HOOLDUS

Vaiba puhastamisel on oluline teada, mis materjalist on Teie vaip valmistatud. Igapäevase vaibahoolduse juurde kuulub vaiba regulaarne tolmuimejaga puhastamine, mida peaks tegema vähemalt kord nädalas või tihemini – vastavalt vajadusele. Erilisi tolmuimeja otsikuid ei ole soovitatav kasutada, kuna pöörlevate harjastega otsikud võivad vaibast lõngasid välja kiskuda.

Üldpuhastus on vajalik iga 12 – 18 kuu järel, sõltuvalt vaiba kasutusintensiivsusest. Terve vaiba käsitsi puhastamine ei ole soovitatav. Soovitame kontakteeruda professionaalse vaibapuhastusettevõttega.

NB! Kõigi naturaalsetele vaipadele on iseloomulik, et esimestel nädalatel võib vaiba pinnale tekkida lahtisi lõngakiude. Kiud tõusevad vaiba kasutamisel pinnale. See on ajutine nähtus, mis kestab seni kuni kõik lahtised kiud on pinnale tõusnud. Vaiba kvaliteet kiudude eraldumise tõttu ei kannata, kuid esimestel kuudel tuleks vaipa tihedamini tolmuimejaga puhastada.

VALLEY KÄSITAFTINGVAIPPADE KEEMILINE PUHASTUS JA MÄRGPESU KEELATUD!

Kuna Valley vaipade puhul on lõngade fikseerimiseks kasutatud tervisele kahjutut veebaasil lateksliimi, ei tohi vaipa keemiliselt puhastada, kuna keemilised ained (nt perkloor) reageerivad lateksliimiga, mille tulemusena tulevad lõngad vaiba pinnas lahti. Viskoosvaipade puhul ei soovita me kasutada pulbrilisi vaibapuhastusvahendeid. Pihustatavaid vaibapuhastusvahendeid kasutada vaid juhul, kui vaipa on võimalik hiljem täielikult kuivatada. Märgpesu on keelatud, et vältida võimalike värvikahjustuste teket.

TENCEL HOOLDUS

Üksikud pikemad karvad, mis vaiba pinnas paiguti esile kerkivad, võib kääridega lühemaks trimmida. Ärge sikutage! Tencel on pehme materjal ja need lõngad jäid hööveldamisel lihtsalt teiste lõngade alla ning neid ei lõigatud seetõttu ära. Need tõusevad esile lõngade liikumisel alles peale kasutamist või vaiba puhastamisel tolmuimejaga.

Märjaks saades murdub Tencel kergesti ning märgumise puhul tuleb vaip kiiresti kuivatada. Kuivamisprotsessi kiirendamiseks kasutada fööni või ventilaatorit. Plekieemalduse tagajärjel võivad tekkida muutused värvis või pinna tekstuuris. Puhastamisel või plekkide eemaldamisel ei tohi vaipa hõõruda vaid pind tuleb puhta imava materjaliga kuivaks patsutada. Päikese käes kuivatamine vaiba välimust ei muuda, küll aga soovitame tungivalt Tencel vaiba puhastamiseks professionaalsete puhastusfirmade poole pöörduda.

Vees lahustuvate plekkide eemaldamiseks vala pleki ümber pisut puhast vett – see surub pleki servadest keskele kokku. TÄHELEPANU: VÄLDI ROHKE VEE KASUTAMIST! Patsuta plekki puhta valge hästiimava kanga või majapidamispaberiga. Korda toimingut kuni vaip on puhas ja kuiv.

MEELDETULETUS: Plekkide eemaldamisel vaiba pinda hõõruda ei tohi! Kindlasti ei tohi kasutada rasva lõhustavaid puhastusvahendeid, kuna nende jääke on ilma vastavate professionaalsete kuivatusmasinateta võimatu vaiba pinnast eemaldada.

NB! Kasutades puhastusvahendit ilma selle jääke täielikult vaiba pinnast eemaldamata, muutub viskoosvaiba pind mustusele vastuvõtlikumaks.

TÄHELEPANU! Eeltoodud soovitused vaipade hoolduseks on täpsed ja tänapäevased, toetudes meie isiklikule kogemusele. Kuna me ei suuda tagada ega hiljem tuvastada, et vaiba puhastamisel on käitutud vastavalt meie soovitustele, ei ole me vastutavad kahju eest (sh muutused värvis), mis hoolduse või puhastamise tagajärjel vaibale tekkinud võivad olla.
Soovitame raskemate plekkide tekkimisel pöörduda professionaalsete vaibapuhastusfirmade poole.

Vaibahooldusvahendeid leiad siit.