Kuidas määrdunud vaipa puhastada? – 3 lihtsat sammu 

1. Eemalda üleliigne mustus tolmuimejaga, üleliigne vedelik hästiimava rätiku või majapidamispaberiga.

2. Kanna puhastusvahendit plekile. (kasuta puhastusvahendit mõõdukalt)

3. Eemalda plekk puhta, valge hästiimava rätiku või majapidamispaberiga.

Puhastamisel pea meeles

– Töötle plekki väljast sissepoole. Kasuta väikest pehmet valgete harjastega pesuharja.
Vaiba puhastamisel väldi lõnga tugevat hõõrumist. Hõõrumisel surutakse plekk veelgi sügavamale lõngakiu sisse. Samuti võib tugeva hõõrdumise tulemusena pind vildistuma hakata.

NB! Väldi kokkupuudet niiske, puhastatud vaiba pinnaga, et vältida vaiba kiiret uuesti määrdumist.
NB! Mööblit ei tohiks vaiba peale panna enne kui vaip on täiesti kuiv.
NB! Happeliste vedelike sattumisel vaibale töötle plekki esmalt puhta (ilma lisanditeta) veega.

IGAPÄEVANE HOOLDUS

Vaiba puhastamisel on oluline teada, mis materjalist on Teie vaip valmistatud. Igapäevase vaibahoolduse juurde kuulub vaiba regulaarne tolmuimejaga puhastamine, mida peaks tegema vähemalt kord nädalas või tihemini – vastavalt vajadusele. Erilisi tolmuimeja otsikuid ei ole soovitatav kasutada, kuna pöörlevate harjastega otsikud võivad vaibast lõngasid välja kiskuda.

Üldpuhastus on vajalik iga 12 – 18 kuu järel, sõltuvalt vaiba kasutusintensiivsusest. Terve vaiba käsitsi puhastamine ei ole soovitatav. Soovitame kontakteeruda professionaalse vaibapuhastusettevõttega.

NB! Kõigile naturaalsetele vaipadele on iseloomulik, et esimestel nädalatel võib vaiba pinnale tekkida lahtisi lõngakiude. Lõngakiud tõusevad vaiba kasutamisel pinnale. See on ajutine nähtus, mis kestab seni kuni kõik lahtised lõngakiud on pinnale tõusnud. Vaiba kvaliteet kiudude eraldumise tõttu ei kannata, kuid esimestel kuudel tuleks vaipa tihedamini tolmuimejaga puhastada.

VALLEY KÄSITAFTINGVAIPADE KEEMILINE PUHASTUS JA MÄRGPESU KEELATUD!

Valley käsitaftingvaipade puhul on lõngade fikseerimiseks kasutatud tervisele kahjutut veebaasil lateksliimi, ei tohi vaipa keemiliselt puhastada, kuna keemilised ained (nt perkloor) reageerivad lateksliimiga, mille tulemusena tulevad lõngad vaiba pinnas lahti. Viskoosvaipade puhul ei soovita me kasutada pulbrilisi vaibapuhastusvahendeid. Pihustatavaid vaibapuhastusvahendeid kasutada vaid juhul, kui vaipa on võimalik hiljem täielikult kuivatada. Märgpesu on keelatud, et vältida võimalike värvikahjustuste teket.

TENCEL HOOLDUS

Tencel viskoosvaipade üksikud pikemad karvad, mis vaiba pinnas paiguti esile kerkivad, võib kääridega lühemaks trimmida. Ärge sikutage! Tencel on pehme materjal ja need lõngad jäid hööveldamisel lihtsalt teiste lõngade alla ning neid ei lõigatud seetõttu ära. Need tõusevad esile lõngade liikumisel alles peale kasutamist või vaiba puhastamisel tolmuimejaga.

Märjaks saades murdub Tencel kergesti ning märgumise puhul tuleb vaip kiiresti kuivatada. Kuivamisprotsessi kiirendamiseks kasutada fööni või ventilaatorit. Plekieemalduse tagajärjel võivad tekkida muutused värvis või pinna tekstuuris. Tencel vaiba puhastamisel või plekkide eemaldamisel ei tohi vaipa hõõruda vaid pind tuleb puhta imava materjaliga kuivaks patsutada. Päikese käes kuivatamine vaiba välimust ei muuda, küll aga soovitame tungivalt Tencel vaiba puhastamiseks professionaalsete puhastusfirmade poole pöörduda.

Vees lahustuvate plekkide eemaldamiseks vala pleki ümber pisut puhast vett – see surub pleki servadest keskele kokku. TÄHELEPANU: VÄLDI ROHKE VEE KASUTAMIST! Patsuta plekki puhta valge hästiimava kanga või majapidamispaberiga. Korda toimingut kuni vaip on puhas ja kuiv.

MEELDETULETUS: Plekkide eemaldamisel vaiba pinda hõõruda ei tohi! Kindlasti ei tohi kasutada rasva lõhustavaid puhastusvahendeid, kuna nende jääke on ilma vastavate professionaalsete kuivatusmasinateta võimatu vaiba pinnast eemaldada.

NB! Kasutades puhastusvahendit ilma selle jääke täielikult vaiba pinnast eemaldamata, muutub viskoosvaiba pind mustusele vastuvõtlikumaks.

TÄHELEPANU! Eeltoodud soovitused vaipade puhastamiseks ja hoolduseks on täpsed ja tänapäevased, toetudes meie isiklikule kogemusele. Kuna me ei suuda tagada ega hiljem tuvastada, et vaiba puhastamisel on käitutud vastavalt meie soovitustele, ei ole me vastutavad kahju eest (sh muutused värvis), mis hoolduse või puhastamise tagajärjel vaibale tekkinud võivad olla.
Soovitame raskemate plekkide tekkimisel pöörduda professionaalsete vaibapuhastusfirmade poole.

Vaibahooldusvahendeid leiad siit.